مشارکت 18 میلیون مخاطب ایرانی در جشنواره آخرین منجی

قاضی‌زاده هاشمی خبر داد:

مشارکت 18 میلیون مخاطب ایرانی در جشنواره آخرین منجی

رئیس شورای سیاستگذاری چهارمین جشنواره بین‌المللی آخرین منجی از آغاز مسابقه پیامکی این جشنواره خبر داد و گفت: در فاز اول 18 میلیون مشترک سیم‌کارت‌های دائمی به عنوان جامعه هدف انتخاب شده اند که تاکنون فراخوان مسابقه برای 5 میلیون مشترک ارسال شده است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی آخرین منجی، «سید احسان قاضی‌زاده هاشمی»؛ رئیس شورای سیاستگذاری چهارمین جشنواره بین‌المللی آخرین منجی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن اعلام این خبر گفت: بزرگترین مسابقه پیامکی دینی و فرهنگی کشور به همت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری همراه اول برگزار می‌شود.

وی در توضیح ویژگیهای منحصر به فرد این مسابقه گفت: با استفاده از زیرساخت‌هایی که فراهم شده است، نرم‌افزار بر اساس نوع پاسخگویی مخاطب، واکنش هوشمندانه از خود نشان می‌دهد و‌ مسیر مسابقه و گروه‌بندی سؤالات مسابقه را تعیین می‌کند.

قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر محور آموزش در مسابقه پیامکی جشنواره بین‌المللی آخرین منجی اظهار داشت: سوالات به صورت هدفمند طراحی شده تا شرکت‌کنندگان در طول مسابقه به آیات قرآن کریم و روایات ائمه اطهار(ع) مراجعه کنند و از این طریق بتوانیم به تعمیق فرهنگ دینی در جامعه دامن بزنیم.

رئیس شورای سیاستگذاری چهارمین جشنواره بین‌المللی آخرین منجی، تعداد مجموعه سوالات را 59 پرسش عنوان کرد و گفت: 52 سوال ویژه مسابقات است و 7 سوال تکمیلی نیز به صورت روزانه برای کاربران ارسال می‌شود. پاسخگویی به سوالات در کمتر از سه ساعت امکان‌پذیر است، البته اگر کسی تمایل به پاسخگویی در یک روز را نداشته باشد می‌تواند به صورت روزانه به تعداد محدودی سوال پاسخ دهد و برای این منظور تا جشن نیمه شعبان و برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره بین المللی آخرین منجی مهلت دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: امتیازهایی که افراد در مسابقه کسب می‌کنند در پرونده آموزشی آن‌ها در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای همیشه ثبت می‌شود، زیرا سامانه پیامکی مسابقات با شماره 7031 تنها به جشنواره آخرین منجی اختصاص ندارد و تمام مسابقاتی که با همکاری مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود، از طریق این سامانه پیامکی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تصریح کرد: مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حامی غیرانتفاعی این مسابقه است و تا کنون 40 سکه بهار آزادی را برای برگزیدگان جشنواره تقبل کرده است که علاوه بر این سایر برگزیدگان جشنواره به قید قرعه از بسته های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بهره مند خواهند شد.

/ 1 نظر / 37 بازدید
وبلاگ شهدای صابرین

سلام موفق باشید گروه فرهنگی نازعات