ستادهای کاندیدا ها و انقلاب مخملی

ستادهای انقلاب مخملی در کشور با خارج مرتبط بود و شبکه بی.‌بی.سی و سفارت انگلیس یکی از مراکز هدایت آشوب‌های اخیر بوده است که مردم را به نافرمانی مدنی و اعتصاب تشویق می‌کردند.

به‌گزارش ایرنا، سرتیپ پاسدار «اسماعیل احمدی مقدم» فرمانده ناجا امروز در مراسم صبحگاه مشترک فرماندهی تهران بزرگ بدون اینکه نامی از کسی ببرد گفت: اعلامیه‌ها و بیانیه‌های برخی افراد قانون شکن نیز در راستای اهداف خارجی‌ها بود. وی با تأکید براینکه اگر این افرادتحلیل صحیح از نظام مردم سالارایران داشتند وبازی‌مردمسالاری و قواعدآن راپذیرفته بودند، باید در مسیر قانونی اعتراضات خود را دنبال می‌کردند،گفت: اینها به دروغ خود را از آشوبگران جدا می‌دانستند اما در پشت پرده هر دوی این جریانات یک اتاق فکر مشترک داشتندو درپس این همفکری‌ها ارتباط مستقیم و زنده‌ای با رسانه‌های خارجی برقرار بود.

احمدی مقدم گفت:پس از وقوع این رخدادها ناجا این ستادها را شناسایی و کشف کرد. وی با اشاره به سازماندهی هرمی احزاب ساختار شکن و اعلام اینکه هر نفر یک ستاد از سوی این احزاب داشت گفت:این افراد همچون فعالیت‌های منافقین در اوایل انقلاب هدف‌های سوئی را در سر داشتند.

تلاش اول آنها که هدفی حزبی بود اثر گذاری در انتخابات و هدف دوم آنها در صورت عدم پیروزی، ایجاد آشوب و فتنه بود.

وی با بیان اینکه این افراد را برخی کشورهای خارجی حمایت می‌کردند گفت: تعدادی از این افراد شناسایی شدند،آنها کسانی بودند که در کلاس‌هایی با عنوان «آموزش رسانه» دوره‌های آموزشی انقلاب مخملی را طی کرده بودند.

احمدی مقدم هدف سردمداران انقلاب مخملی از چنین حرکاتی را برچسب زدن بر رقیب دانست و گفت: اینها خود را قانون گرا و رقیب را قانون گریز، متقلب و دروغگو می‌دانستند و تلاش می‌کردند این برچسب را خوب القا کنند.

وی بااشاره به اینکه انقلاب مخملی همیشه بعد ازانتخابات شکل گرفته است،گفت: سردمداران انقلاب مخملی تلاش می‌کردند مردم را به خیابان‌ها بکشانند تا از این طریق به اهداف خود برسند.

احمدی مقدم خاطر نشان کرد:‌در تمامی انتخابات دنیا مرسوم است جناحی که 49 درصد آرا را به دست آورد به رقیبی که 51 درصد آرا را به دست آورده تبریک می‌گوید و به انتخاب مردم احترام می‌گذارد.

وی ایجاد شکاف در نیروهای حافظ امنیت را یکی از اهداف سردمداران انقلاب مخملی دانست و گفت: از نیروهای ناجا می‌خواستند درجریان اغتشاشات خود را کنار بکشند که درصورت وقوع مشکلات دوچندان می‌شد.

احمدی مقدم یادآور شد:‌چنان فضا غبار آلود شده بود که تشخیص حق از باطل سخت می‌نمود و رسانه‌ها و برخی قدرت‌های خارجی بلافاصله پشت این جریانات ظاهر شدند.

وی انتخابات 22 خرداد رایکی از تجربیات موفق دانست که شاهد حضور ملت در تأیید نظام اسلامی با عبور از یک فتنه بزرگ، سربلند و سرافرازبود.

فرمانده ناجا اضافه کرد: ‌ناجا برابر وظایف ذاتی باید اشراف اطلاعاتی بر اوضاع و جریانات داشته باشد تا قادر به پیش‌بینی تحولات آینده باشد.

وی آنچه که برخی از آن تحت عنوان «غافلگیر شدن نیروی انتظامی از آن نام می‌برند» را فاقد صحت دانست و گفت: اگر حادثه و بحرانی رخ دهد و واحد مسئول نتواند به موقع بحران راحل کند می‌توان گفت غافلگیر شده است. درصورتی که ‌اشراف اطلاعاتی وافزایش قدرت واکنش سریع هدفی است که ناجا اتخاذ کرده و درستی این هدف امروز مورد تأیید همگان است چون ناجا قدرت پیش‌بینی داشته است.

وی با تأکید بر اینکه برخی سایت‌ها و تحلیل‌هایی که نشان از نا آگاهی دارد این نیرو را متهم به غافلگیر شدن می‌کنند،گفت:این چنین نبوده و اگر سیل سهمگینی حادث شود هر چند هم که امکانات لازم فراهم باشد به طور طبیعی شاهد تلفاتی خواهیم بود و این امری اجتناب ناپذیر است.

فرمانده ناجا با اشاره به ساختار شکنی برخی احزاب از چهار سال گذشته گفت: با اینها برخورد قانونی نشد و آنها نیز سازماندهی نیروهای خود را برای چنین روزی داشتند.

/ 0 نظر / 20 بازدید