به کدامین گناه کشته شده اند!؟ تقدیم به آنان که در راه آزادی کشته شدند

روز جمعه می آییم،برای یک هدف و آن هم آرمان فلسطین و مبارزه با صهیونیست،مسلمان ،غیر مسلمان ،فرقی نمی کند چون همه ما انسانیم و باید مظلوم را حمایت کنیم،انسانیم و چون انسانیت بر ما حکمفرما است ،بر ظلم نهیب خواهیم زد و فریاد به "به کدامین گناه کشته شده اند" را سر خواهیم داد.

60 سال از گرفتن حق مسلمانان می گذرد و ما همچنان امیدواریم به رسیدن به قدس،مسجدالاقصی...

اما یک سوال مهم،چرا!؟

حدود70 سال پیش انگلیسیها به بهانه تسلط بر سرزمین های گرفته شده از امپراطوری عثمانی ،سرزمین آنجا را تصرف کردند،بعد از مدتی کوچ یهودیان به فلسطین آغاز شد و با وجود مخالف های مسلمانان آن ها در فلسطین اسکان یافتند،روز نکبت فرا رسید و فلسطین،به جرم یهود کشی هیتلر و اروپاییان به یهودیان داده شد در حالی که آنان نه آلمانی بودند و نه اروپایی و نه حتی دخالتی در یهودسوزی داشتند(با فرض وجود آن!!!)،تنها چون مظلوم بودند،برآن ها ظلم شد،مسلمان و مسیحی نداشت،جز جهود کسی حق شهروند درجه یک را در سرزمین تازه تاسیس شده را نداشت،یهودیان از نژادهای مختلف ،روس ،اکراین،ایرانی،آفریقایی و ... به فلسطین آمدند و همه چشمشان را بر عدالت و انسانیت بستند،یعد از این واقعه،جهودان گستاخ تر شدند،باز هم حمله کردند و باز هم ...

فلسطین شصت و اندی سال پیش به باریکه ای به وسعت یک سربند "لاالله الله" از ردای یک رزمنده،محدود شد اما هر کاری کردند آرمان فلسطین و آرمان آزاداندیشی از ذهن بشریت پاک نشد،بر جسم و سرزمین آنان تسلط پیدا کردند اما بر روح و فکر آنان نه!

مگر آنان زمینشان را نفروختند!؟

خیر!!!وسعت زمینی که فلسطینی ها فروختند یا حتی انگلیسی ها به جهودان هدیه دادند تنها دو هزار کیلومتر مربع است که در مقایسه با 27 هزار کیلومتر مربع مساحت فلسطین، فقط 7/7 درصد است و از این درصد هم چیزی حدود یک سوم آن از طریق خرید به صهیونیست‌ها رسیده و مابقی با مساعدت انگلیس در اختیار آنها گذاشته شده است. این بدان معنی است که تنها چیزی حدود 5/2 درصد از زمین‌های فلسطین به صهیونیست‌ها فروخته شده است ، پس این ادعا هم نادرست است که چون فلسطینی ها خود زمینشان را فروخته اند باید مجازات شوند و تقاص پس دهند!

حال چه کنیم!؟

باید با فشار بر جامعه جهانی و قدرتمندتر کردن حکومت های مخالف اسرائیل و همچنین همراه کردن جامعه جهانی برای حذف اسرائیل زمینه برگزاری یک انتخابات آزاد در فلسطین و  با رای فلسطسنیان حقیقی چه مسلمان ،چه مسیحی ، چه یهودی سرنوشت این سرزمین را به آنان واگذار کرد و ستمکاران و جنایتکاران را محاکمه کنیم

این ها دراز مدت یا به عبارت بهتر  آرزو و خیالند!‍؟

خیر،اگر با شرکت در تظاهرات و تجمعات ضد اسرائیلی ،وجود اسرائیل را به چالش بکشیم و از نظر فکری آن ها را حذف کنیم،و به همه ثابت کنبم که کشوری به نام اسرائیل وجود خارجی ندارد،می توانیم به این باور برسیم که اسرائیل نابود شدنی است و چه زیبا گفت:خانه عنکبوت سست ترین خانه هاست!

سلام بر غزه

سلام بر غزهسلام بر غزه

/ 0 نظر / 23 بازدید