قانون صفرم ترمو دینامیک و جنیش سبز

             شهید وارطان آراکلیان

به گزارش سرویس زنان جهان؛ برای برپایی این انقلاب الهی زنان و مردان بسیاری جان خود را فدا کردند تا انقلاب و اهداف آن به ثمر بنشیند و یکی از آنها وارطان آراکلیان جوان خوش سیمای مسیحی است که در راه پیروزی انقلاب اسلامی با اعتقاد کامل قدم پیش گذاشت تا به مقام شهادت در اولین روز این انقلاب الهی دست یابد.

وی از فعالان انقلابی بود که با راه اندازی راهپیمایی ها و رهبری جوانان محله خود به کمک دوستان مسلمانش در روزهای پایانی رژیم ستم شاهی گام به گام به سمت شهادت پیش رفت و نهایتاً شب 22 بهمن به شهادت رسید.

وارتوش اسماعیلی مادر این شهید درباره تنها پسرش می گوید: پسر زرنگ و مهربانی بود. شب 22 بهمن (1357) آمد و گفت که جلوی رادیو تلویزیون درگیری شده و من می‌خواهم بروم. هرچه اصرار کردم که نرود، فایده‌ای نداشت. خلاصه با ماشین مینی ماینری که تازه آن را خریده بود، به آنجا رفت. فردایش هم خبر شهادتش را به من دادند.

وی درباره مزار فرزندش گفت:وارطان را در قبرستان ارامنه در جاده خراسان به خاک سپردیم ولی چون او اولین شهید اقلیت‌های مذهبی بود، او را در قطعه معمولی دفن کردند و به همین خاطر از قطعه مخصوص شهدای ارامنه جداست. هر سال هم که برای شهدای آنجا مراسم می‌گیرند، وارطان فراموش می‌شود!

مادر این شهید مسیحی درباره این که آیا چیزی از وارطان به یادگار مانده است گفت: تنها چیزی که از او به یادگار مانده یک قرآن است که همیشه همراهش بود.بعضی اوقات هم به من می‌گفت که وضو بگیر و به این قرآن نگاه کن... من می‌گفتم: وضو یعنی چه؟ خلاصه وضو گرفتن را یادم داد. الان هم تنها چیزی که از وارطان برایم مانده همان قرآن است. خیلی دوستش دارم. وقتی سختی‌های زندگی اذیتم می‌کند می‌روم سراغش! همیشه به او می گفتم : مادر می روی و من تنها می مانم . می گفت: مادر تنها نمی مانی آن قدر دوستانم هستند که بعد من بیایند به تو سر بزنند و هوایت را داشته باشند.
اسماعیلی در پاسخ به این سؤال که آیاخواب وارطان را هم می‌بینی گفت:خیلی... چند وقت پیش در خواب به من گفت که سر قبرم یک پرچم ایران بزن!بعد از این خواب با خودم گفتم که، سر مزار شهدای دیگر، پرچم و گل هست ولی وارطان را همیشه فراموش می‌‌کنند.

وارتوش اسماعیلی درباره گذران زندگی و معیشتش می گوید: شکر خدا... قبلاً مجبور بودم برای گذران زندگی کار کنم ولی الآن مدتی است که چند نفر از خیرین، کمکم می‌کنند و حقوق کمی هم از بنیاد شهید می‌گیرم. چند نفر از آقایان و خانم‌های مسلمان هم هستند که همیشه به من سر می‌زنند و احوالم را می‌پرسند. کریسمس که می‌شود برایم کادو می‌آورند و سالگرد وارطان که می‌شود، برایش مراسم می‌گیرند.چند سال پیش هم یکی از آقایان از جریان زندگی وارطان و صحبت‌های من، یک برنامه تلویزیونی ساخت که به خاطر پخش آن از تلویزیون، خیلی‌ها من را شناختند و به سراغم آمدند. از دفتر رئیس جمهور و قسمت امور زنان ریاست جمهوری هم چندین بار به من سر زده‌اند و در مراسم‌های مختلف دعوتم کرده‌اند. خدا خیرشان بدهد.

این مادر مسیحی درباره این که در حال حاضر چه خواسته‌ای داری گفت:من که دیگر با این سن و سال خواسته‌ای ندارم. فقط آرزو دارم که خون افرادی مثل وارطان که برای میهن، جانشان را هم داده‌اند، پایمال نشود. بالاخره زندگی با کم و زیادش می‌گذرد...

وارتوش دو فرزند داشت که یکی در راه انقلاب به شهادت رسید و اکنون به دلیل نداشتن منزل شخصی و عدم توانایی در تامین هزینه منزل استیجاری و کهولت سن در کنار دخترش زندگی می کند.

در حال حاضر خیابانی حوالی چهار راه ولی عصر تهران به نام شهید وارطان آراکلیان نام گذاری شده است.

و خبر دوم اینکه :

به گزارش خبرنگار جهان، سنگ قبر 2 تن از کشته شده های حوادث پس از انتخابات که در  قطعه 256 و  قطعه 233 دفن شده اند، توسط خانواده آنها تعویض شده و عنوان شهید بر آن قرار گرفته است.

این در حالی است که تعویض سنگ قبر با درج عنوان شهید تنها با مجوز کتبی از سوی بنیاد شهید و ایثارگران و تأیید مسئولین سازمان بهشت زهرا (س) صورت می‌پذیرد.

/ 8 نظر / 55 بازدید
صبح اميد

ساندیس خور!تو از این کیک و کلوچه خورهایی که مسابقه مقاله نویسی درباره کهریزک تو دانشگاه گذاشته بودند!که بیان بگن در اونجا دعای کمیل و بک یا اله میخوندند ! یه روز حقایق روشن میشه روزی که هیچ عذر و بهانه ای پذیرفته نیست و در اون روز افسوس کسانی بیشتره که رفتارشون و تفکرشون نه به خودشون بلکه یک ملت رو به بیراه برد. روزی که میزان ریش و پشم نیست بلکه حقه . حقی که مصداقش علی (ع) نه علی های دروغین . علی که ارزش حکومت رو این میدونست که حق صاحب حقی رو برگردونی نه اینکه پایمال کردن حق دیگران رو وسیله برای حفظ حکومت بدونی!!!

صبح اميد

بر گرفته از نامه اميرالمومنين علي (ع) به مالك اشتر به پرهیز از اینکه خود را در عظمت با خدا برابر داری یا در کبریا و جبروت، خود را به او همانند سازی که خدا هر جباری را خوار کند و هر خودکامه‏ای را پست و بیمقدار سازد. خداوند در آيه سوره احزاب ميفرمايد: "اِنّا عَرَضنَا الاَماٌٍنَات عَلَی الَسَماواتِ وَ الاَرضِ وَ الِجبالِ فَابَینَ اَن یَحمِلنَها وَ اَشفَقنَ مِنها وَ حَمَلَهَا الانسانُ اِنَهُ کانَ ظَلُومًا جَهُولاً" به این معنی که (( ما بر آسمان ها و زمین و کوه های عالم عرضه امانت کردیم همه از تحمل آن امتناع ورزیده و اندیشه کردند تا انسان ناتوان پذیرفت و انسان هم بسیار ستم کار و نادان بود ))بعضي از مفسرين بر اين باورند كه مقصود از اين امانت معرفت الهي است و اين معرفت الله در زمين با توجه به حدیثي از حضرت علی (ع) که ميفرمايد : مَعرِفَتی بِالنُورانِیه مَعرِفَتُ الله یعنی معرفت حضرت علی(ع) ، به وجهه دینی و ولایتی همان معرفت خداوند است. غرض از اين مقدمه بالا جز اين نيست كه مقام والاي ولايت اميرالمومنان يادآوري شود. وقتي فردي مصداق معرفت الله ميشود حتما ويژگي خاصي بايد داشته باشد. آن چيزي كه ايشان رو به چ

صبح اميد

غرض از اين مقدمه بالا جز اين نيست كه مقام والاي ولايت اميرالمومنان يادآوري شود. وقتي فردي مصداق معرفت الله ميشود حتما ويژگي خاصي بايد داشته باشد. آن چيزي كه ايشان رو به چنين مقامي رساند جز پيروي دقيق از دستورات خداوند نبود . دومين اصل از اصول دين اسلام، عدل است . اولين اصل به ذات خداوند برميگردد و دومين اصل صفتي است كه او را توصيف ميكند. عدل!!!!!! امير المومنين علي (ع) بارزترين وجهش عادل بودن بود . اين امام عزيز هيچ زماني بنا به مصلحتي حق رو زير پا نگذاشت. و اگر مصلحتي هم در كار بود اين مصلحت از جانب مردم بود نه ايشان كه حق حكومت ايشان و گذشتن از اين حق نيز خواست مردم بود. امروز كه داعيه داران كم عمل بر كرسي چون ايشان تكيه زدند چقدر بر طريق ايشان گام برميدارند ؟علي مظلوم دوران خودش نبود علي مظلوم تمامي ادوار تاريخي است. اگر روزي كه بود و كنارش زدند دردي كشيد و خار در چشم و استخوان در گلو داشت امروز كه به نام او و به كام حفظ نظام( حفظ جايگاه عده اي در نظام نه نظامي كه مردم از ته قلب نه بخاطر ترس اون رو تاييد كنند)تيغ ظلم رو از غلاف ولايت بيرون كشيده اند و هر دم ضربات سختي بر پيكره دين و مظلومين وارد ميكنند چه

صبح اميد

چه بايد بگويد...!!! اين نور چشمي حكومت كه سال گذشته پرده ادب رو در برابر ديدگان ملت دريد و تير تهمت رو به قصد كسب مقام دو روزه دنيا بر افرادي كه نبودند كه دفاع كنند(هر چند گناهكار باشند)روانه ساخت چرا بعد از پيروزي زبان در كام گرفت و حق ملت رو از حلقوم اين خونخوران باز نستاند. آنكه امروز اميرالمومنين است و بر جايگاه چون علي تكيه زده چرا از او اين حق را طلب نكرد. اگر اين نورچشمي راست گفت كه بايد از او طلب ميكرد و اگر به دروغ سخني بر زبان راند كه بايد مجازات ميشد!!! راستي يك سوال؟ اگر اميرالمومنين علي (ع) بود با اين قضيه چه برخوردي داشت!!! اينكه كيفرخواست عده اي رو به نام اعتراف در تلويزيون پخش كنند در صورتيكه هنوز حكمي صادر نشده( فرض بر بيگناهي اين افراد نيست) ولي داستان كهريزك و جنايات آن و محاكمه عوامل آن در خفا انجام گيرد . آيا اين است عدالت علوي ؟! براستي اگر كسي خبر كهريزك رو به اميرالمومنان ميداد ايشان چه عكس العملي نشان ميداد؟!!!

صبح اميد

فقط ميتونم بگم كسي كه از خبر شنيدن بيرون آوردن خلخال از پاي يك زن يهودي كه در زير چتر حكومت او زندگي ميكرد چنان برافروخته شد در اين مساله بعيد نبود جان مبارك و نازنينش از بدن بيرون رود. من طرفدار هيچ رنگي نيستم . من طرفدار عليم . امروز علي تنهاست. هر وقت نهج البلاغه رو ميخونم و به جايي ميرسم كه اميرالمومنين علي (ع) ميفرمايد: خدارا ، خدارا ، خدارا. تنم ميلرزه. بوي گند كفر تو جان را گنده كرد كفر تو ديباي دين را ژنده كرد مثل جمهوري به اصطلاح اسلامي مثل همين شعره بالاست . منتها به جاي بوي كفر بايد گفت بوي دين. هفته گذشته در دانشگاه براي چند نفر نگهبان كلي جوان اومده بود. سوالي كه هنوز ذهنم رو آزار ميده اينه كه خدايا عاقبت اينها چي ميشه. (بماند كه اين جايگاه به چند نفر بسيجي و خانواده شهيد ميرسه)

صبح اميد

زین همرهان سست عناصر دلم گرفت شیر خدا و رستم دستانم آرزوست جانم ملول گشت ز فرعون و ظلم او آن نور روی موسی عمرانم آرزوست اما در مورد امام عصر(عج) در اينكه چنين حديثي از امام عصر(عج) روايت شده شكي نيست و ليكن اينكه چنين حديثي وسيله براي حفظ حكومت " باي نحو كان " باشد جاي اشكال است. اينكه ما از اين حديث براي خودمون توجيهي براي حكومت بسازيم قابل قبول نيست. كجا امام زمان گفت حكومت تشكيل بديد؟ بهتره نظري به كتب فقهي علماي شيعه بزنيد به تفضيل درباره ولايت غيرمعصوم بحث شده. علماي بزرگي چون آيت الله شيخ مرتضي انصاري(خاتم الفقها)،ملاصدرا، علامه ناييني، آيت الله بروجردي، آيت الله گلپايگاني يعني درك و فهم پاييني داشتند. نه نداشتند . بلكه از عواقبش ميترسيدند . چه عواقبي ؟ عواقبي كه امروز ما متنعم و بهره ور از آن هستيم. در ثاني سوال منو پاسخ نداديد كه با توجه به ويژگي عصمت از گناه و عصمت از اشتباه ائمه معصومين (ع) آيا سزاوار است كسي كه واجد اين ويژگيها نيست بر چنين جايگاهي تكيه زده و اختياراتي در حد اين عزيزان داشته باشه(( افلا تعقلون؟))

صبح اميد

از محقق تا مقلد فرق هاست این یکی داود و آن دیگر صداست منبع گفتار این سوزی بود وان مقلد کهنه آموزی بود با سخني از اميرالمومنين شروع كردم با سخني از ايشان پايان ميبرم. البته به دليل اطناب كلام لينك زير رو بخون http://daybreak.blogfa.com/post-117.aspx

صبح اميد

روزي نيست يك كارخانه در اين كشور تعطيل نشه! كدوم اصل 44 ؟! اصلي كه همه رو در گلوي بي منتهاي نيروهاي شبه نظامي ريخت رو ميگي! يا فرمان مبارزه هشت ماده اي كه براي افرادي اجرا شد كه دسترسي به مقامات بالا نداشتند و چون به كسي وصل نبودند ضربات نرم شلاق مبارزه رو در زندان (هتل) با طيب خاطر پذيرفتند!لينك زير واست ميفرستم و خوب بخون و خوب تفكر كن. كسي كه امروز تو اون رو دلبسته به دنيا نميدوني چرا حرفش خريدار نداره. ما كسي رو ميخوام در ميدان عمل چون علي باشه و ما سخنران و شاعر نميخواهيم . جمهوري اسلامي پر است از سخنراني حاكمان كه چون در سخن زياده روي كردند تناقص بسيار پديد آوردند. كدوم ايتادگي در برابر حوادث. ملتي كه راي خودش رو ميخواست. كاش لينكي رو كه گذاشته بودم ميخوندي. باز هم علي تنهاست. لينك زير رو جهت اطلاع ميزارم. (افلا تعقلون افلا تعقلون و افلا تعقلون)http://www.khabaronline.ir/news-88662.aspx