دل نوشته های یک سرگشته

از من سرگشته هرگز شرح عشقم را مپرس*************این چه حاصل، قصه رنج آوری ماند به جا

**** امام هادی علیه السلام می فرمایند **** اَلنّاسُ فِى الدُّنيا بِالاَْموالِ وَ فِى الآخِرَةِ بِالاَْعمالِ اعتبار مردم در دنيا به مال است و در آخرت به عمل. (بحارالأنوار، ج 78، ص 368، ح3) **** التواضع أن تعطی الناس ما تحب أن تعطاه فروتنی در آن است كه با مردم چنان كنی كه دوست داری با تو چنان باشند . (المحجة البیضاء ، ج 5 ، ص 225 ) **** العقوق یعقب القلة و یؤدی الی الذلة نارضایتی پدر و مادر ، كم توانی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می كشاند . (مسند الامام الهادی ، ص 303 ) **** من كان علی بینة من ربه هانت علیه مصائب الدنیا و لو قرض و نشر هر كه بر طریق خداپرستی محكم و استوار باشد، مصائب دنیا بر وی سبك آید، گر چه تكه تكه شود. (تحف العقول ، ص 511) **** لو سلك الناس وادیا شعبا لسلكت وادی رجل عبد الله وحده خالصا اگر همه مردم مسیری را انتخاب كنند و در آن گام نهند ، من به راه كسی كه تنها خدا را خالصانه می پرستد خواهم رفت . (بحار الانوار ، ج 78 ، ص 245) ****

حماسه 16 آذر دانشجویان دانشگاه بوعلی به یاد شهید کربلا

١۶ آذر برگزار شد در حالی که با نفس حسینی بچه ها،عاشورایی برگزار شد؛دیروز با دادن اذان بچه ها در هشتی علوم جمع شدند و به اقامه نماز به امامت حاج آقا رستمی مسئول نهاد  در دانشگاه بوعلی پرداختند؛بعد از اقامه نماز بچه ها با شعار های مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل خشم خود را نسبت به استکبار نشان دادند و حقیقت واقعی این روز را بر زبان راندند،و نشان دادند که ادامه دهنده راه آن سه آذر اهورایی هستند.

در بین بچه ها پرچم ایران و عکس شهیدان راه دانش،شهریاری و علی محمدی مشاهده میشد و در بیانیه ای دانشجویان خشم خود را نسبت به این ترورهای شوم و تروریستی ابراز نمودند.

بعد به مناسبت اول ماه محرم بچه ها روز دانشجو را عاشورایی کردند،و با مداحی حاج میثم احمدی به سینه زنی و عزاداری پرداختند و صدای سینه زنی آنان در هشتی علوم به صدا در آمد...

در این میان عده ای با صوت و کف سعی در برهم زدن مراسم داشتند که با حمایت دانشجویانی که در حال مشاهده مراسم بودند و بچه هایی که در حال سینه زنی بودند این اقدام نافرجام ماند و در عوض دامنه سینه زدن به پایین هشتی کشیده شد.

سپس بچه ها مراسم را تمام کرده و به سمت بیرون دانشکده علوم و  به سمت مزار شهدای گمنام دانشگاه رفتند،جریان مخالف سعی داشتند که وارد دانشکده علوم شوند و به عقاید جامعه مذهبی ایران دهنکجی کرده و حوادث سالهای گذشته را زنده کنند که بچه های مذهبی با برگشتن به دانشکده مانع اجرای این امر شدند.

*صدای حاج میثم دلگیر و محزون بود و اشک بر دیدگان همه جاری شد،بچه ها حسینی و با شعور و شور سینه زنی کردند،سینه زنی شامل درون فضای هشتی و قسمت مقابل آمفی ها و قسمت روبه روی سالن کتابخانه بود

*از مسئولین دکتر زلفی گل ریاست دانشگاه و دکتر هزاوه ای و دکتر قائمی و حاج آقا دمقی و حاج آقا سجادی پور از ابتدا در این مراسم حضور داشتند

* تعداد دانشجویان سکولار انگشت شمار بود

*بر خلاف انتظار آنان ،دانشجویان به حمایت از آنان نپرداختند

*آنان در پایان مراسم سعی در ایجاد دعوا داشتند که با بصیرت بچه های مذهبی موفق نشدند

*مراسم ساعت ١۴ تمام شد اما حواشی آن تا ١۴:٣٠ ادامه داشت

*دانشجویان مذهبی بصیرت بالای خودشون رو نشون دادند و درهمه چیز روسفید شدند،ادب عزاداری،اخلاق خوب و تقابل با مخالف

*نکته خوب این قضیه عدم ورود افراد  غیر دانشجو به دانشگاه بود که باید به انتظامات دانشگاه به خاطر این قضیه تبریک گفت(البته در چند مورد انتقاداتی هم وارده اما با همه این ها دمشون گرم!)

* اسم انتظامات اومد، جالبه بگم قد افراد جدیدالاستخدام ١٩٠ به بالا بود هیکل هم ماشاء الله البته رفتارشون خیلی خوب بود و با محیط دانشگاه  هماهنگ هستند. 

نویسنده : شاهد : ۸:٠٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم