دل نوشته های یک سرگشته

از من سرگشته هرگز شرح عشقم را مپرس*************این چه حاصل، قصه رنج آوری ماند به جا

**** امام هادی علیه السلام می فرمایند **** اَلنّاسُ فِى الدُّنيا بِالاَْموالِ وَ فِى الآخِرَةِ بِالاَْعمالِ اعتبار مردم در دنيا به مال است و در آخرت به عمل. (بحارالأنوار، ج 78، ص 368، ح3) **** التواضع أن تعطی الناس ما تحب أن تعطاه فروتنی در آن است كه با مردم چنان كنی كه دوست داری با تو چنان باشند . (المحجة البیضاء ، ج 5 ، ص 225 ) **** العقوق یعقب القلة و یؤدی الی الذلة نارضایتی پدر و مادر ، كم توانی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می كشاند . (مسند الامام الهادی ، ص 303 ) **** من كان علی بینة من ربه هانت علیه مصائب الدنیا و لو قرض و نشر هر كه بر طریق خداپرستی محكم و استوار باشد، مصائب دنیا بر وی سبك آید، گر چه تكه تكه شود. (تحف العقول ، ص 511) **** لو سلك الناس وادیا شعبا لسلكت وادی رجل عبد الله وحده خالصا اگر همه مردم مسیری را انتخاب كنند و در آن گام نهند ، من به راه كسی كه تنها خدا را خالصانه می پرستد خواهم رفت . (بحار الانوار ، ج 78 ، ص 245) ****

به احمدی نژاد رای ندهید!

گروه ارتباطات مردمی ستاد امتداد مهر- ثانیه نیوز
مهدی شهر/ م.ی

سلام دکتر احمدی نژاد

من در دوره قبل به شما رای ندادم و این دوره نیز با کمال افتخار به شما رای نخواهم داد. دلایل این رای ندادن بسیار مهم هستند که برای اطلاع مردم عزیز منتشر می نمایم.

1) شما شان ریاست جمهموری را شکستید و با مردم کوچه و بازار ، جوانان و پیران روستایی هم صحبت شدید. جلال و جبروت رییس جمهور در تعداد ماشین های ضدگلوله شیشه دودی نهفته بود، وقتی این کاروان از خیابان ها عبور می کرد دشمنان ما از این هیبت می ترسیدند. اما اکنون کجاست آن هیبت؟ کجاست آن شکوه؟ ...

2)از وقتی که شما در سال 84 وارد عرصه انتخابات شدید تا کنون به طور متوسط ماهی یک پیامک در مورد شما به دستم می رسد، مطمئنم خیلی از مردم چنین وضعیتی داشته اند، اگر هر کدام از پیام ها 30 ثانیه وقت افراد را به خود اختصاص دهد و هر پیام تنها برای 5 ملیون نفر ارسال شده باشد، چقدر وقت مردم را تلف کرده اید، شما که ذهن ریاضی خوبی دارید، لطفا محاسبه کنید! تازه در اکثر پیام ها حرف های بدی نیز زده می شود، گناه این حرف های زشت هم پای شماست چراکه اگر به صحنه نمی آمدید ما این پیام ها را نداشتیم، داشتیم؟

3) راستی شما به چه حقی روزی 5- 6 ساعت استراحت می کنید و مابقی را به کار مشغول هستید؟ شاید برخی خام اندیشان گمان کنند که این کار پسندیده است و جای گله نیست. اما باید به آنها یادآوری کنم کسی که در مسند ریاست جمهوری است وقتی بدین گونه فعالیت کند پس از مدتی به این نتیجه می رسد که وقتی انسان می تواند 19 ساعت کار کند چرا نکند؟ پس ساعت کاری کارمندان و کارگران هم باید به این حالت تغییر کند!

4) آقای احمدی نژاد 4 سال گذشت اما ما هنوز به آنچه که در سند چشم انداز پیش بینی شده نرسیده ایم! چهار سال برای تحقق چشم انداز بیست ساله کم است؟!

5) دکتر، شما هیچ اعتقادی به صنعت گردشگری ندارید، به خارج می رویداز این جلسه به آن جلسه سفر استانی می روید از این شهر به آن شهر فقط سخنرانی و جلسه و دیدار و ...آیا نباید به عنوان یک مسئول حداقل در ایام نوروز به گردشگری ارج نهاده و در ویلایی در شمال یا کیش و یا ...اقامت گزینید؟

6) در سایتها آمده بود که ازدواج فرزندانتان در خانه پدر خانمش با حضور 40-50 میهمان برگزار شد، وقت نماز هم، نماز به امامت شما اقامه شده است.اولاً عدالت شما به سبب آنچه در بالا گفتم و در ادامه خواهد آمد زیر سوال است. ثانیاً مگر نشنیده ای که مردم بر دین زمامداران خویش‏اند ، اگر خدای نا کرده مردم از راه شما یاد بگیرند و عروسی ها را در این سطح و اندازه برگزار کنند ، آیا فکر کرده اید که چه تعداد افراد از کار خود در رستورانها بیکار خواهند شد؟این کار شما جزضربه به این قشر زحمتکش چه تفسیری دارد؟

7) در مطبوعات خواندم که طبق بررسی یک مرکز تحقیقاتی ، توهین مستقیم به رئیس جمهور در رسانه ها در مورد دو رئیس جمهور سابق تنها به تعداد انگشتان دست اتفاق افتاده است. اما در مورد شما تا چند ماه پیش، بیش از هزارو پانصد بار. یاد بگیرید! فضا را مثل گذشتگان آزاد بگذارید تا رسانه ها حرف بزنند، اگر نگذارید حرف بزنند آنها مجبور می شوند توهین کنند!!!

8) نمی دانم چه کسی به شما دکترا داده است، شما هنوز اعداد را نمی شناسید . آقای به اصطلاح دکتر شما وقتی مدرسه یا دانشگاه نمره 11 می گرفتید خوشحال بودید یا زمانی که 19 می گرفتید؟ اگر رویه امروز را داشته باشید حتما از یازده بیشتر خوشتان می آمده است! آیا خجالت نمی کشید که با افتخار اعلام می کنید عدد دو رقمی بیکاری را به عدد تک رقمی رسانده اید؟ یا شرم نمی کنید که عدد 18 درصد سود بانک را روی 12 نگه داشته اید؟ از دیگران یاد بگیرید که از تورم 20-25 درصد سال گذشته ناراحت و اندوهگین هستند، چرا که در کارنامه خودشان عدد بزرگ تر و درخشان تر 45 درصد وجود دارد.

9) به چه حقی وام برج سازان بدبخت را به کشاورزان و دامداران و بیکاران دادی؟ آقای عادل!!!

10) آقای دکتر شما آدم بدی هستید چونکه به قول مدیر مسوول آن روزنامه که مشاور آن آقا هم هست، وقتی مشائی خطا می کند، قطعا شما مقصرید. و البته به قول همان آقا وقتی فلانی خطا می کند مشاورانش تقصیر کارند و اگر نزدیکانش اشتباه کنند ربطی به وی ندارد.

11) آقای سیاست مدار، شما با اقداماتتان کاری کرده اید که چند سالی است لذت شدیدا محکوم کردن را در سیاست خارجی از ما گرفته اید، آنها می گفتند شما ناقض حقوق بشرید ما شدیدا محکوم می کردیم، می گفتند شما به دنبال سلاح هسته ای هستید ما شدیدا محکوم می کردیم ،... اما الان چه؟ شما به جای شدیدا محکوم کردن برمی گردید و به آنها می گویید شما خودتان ناقض حقوق بشرید، شما چرا از اسرائیل حمایت می کنید؟ شما زرادخانه اتمی دارید و آن را به کار می گیرید....

12) چند روز پیش سوار تاکسی شدم، بر روی شیشه تاکسی نرخ مسیر 240تومان درج شده بود، وقتی 250 تومان به راننده دادم و انتظار داشتم بقیه پول را برگرداند، راننده با ناراحتی گفت: ده تو من ندارم به شما بدم، اگر کرایه را رند می کردند نه شما اذیت می شدید و نه من. بنده ا ز این سخن راننده استنباط کردم که هر وقت عددی رند نباشد فساد پیش می آید و آن کار بد انجام خواهد شد. تقریبا همه افراد چنین چیزی را درک کرده اند. اما چگونه است که دولت محترم به این امر مهم واقف نیست و در مساله مهمی مثل مسکن، طرحی را با هدف ارایه رایگان زمین به اجرا گذاشته است با عنوان زمین های 99 ساله!! زمین 99 ساله شد طرح؟ 99 که با صد یک عدد فاصله دارد شد عدد؟ اگر بقال سر کوچه به شما بگوید قیمت این پفک 99 تومان است به او نمی خندید؟اینها همه نشان دهنده این است که دولت نهم فاقد پشتوانه کارشناسی است و شتابزدگی در آن موج می زند.

13) حتی آدم های عامی نیز می دانند که اگر رو در روی دزد بایستید و بگویید شما دزددید اموال مرا بازگردانید؛ ناراحت شده و عکس العمل نشان می دهد. در این مواقع باید از روش های مسالمت آمیز استفاده کرد. باید بگویید: ای عزیز! ای هلو! شما دزد نیستید بلکه شاید از روی اشتباه مالی را از من نزد خود دارید، بیایید گفت و گو کنیم اگر دوست داشتید آن را به من برگردانید اگر دوست نداشتید خوب! بحثی نداریم!

البته شاید جایی هم لازم باشد فریاد برآورید که من زیر بار زور نمی روم (مگر آنکه آن زور، پرزور باشد!)شاید در این حالت دزد به اموال دیگر ما نیز طمع کند، اما ما را نخواهد زد .

اما شما چه کردید؟ در سازمان ملل چه گفتید؟ در دوربان 2 چه به نمایش گذاشتید؟

14) شنیده ام که سیب زمینی مازاد کشاورزان را از آنها خریده و رایگان توزیع کرده اید، در این مورد چند نکته قابل توجه است:

*چون مردم ما آنقدر از سطح فکری پایینی برخوردارند که با یک سیب زمینی رایگان ممکن است رای خود را به این و آن بفروشند،شما نمی بایست این کار را می کردید!

*اصلا نباید سیب زمینی مازاد را می خریدید تا کشاورزان تنبیه شده و بدانند که هر سال چقدر از زمینشان را به کشت اختصاص دهند.

* یا مثل سال های گذشته سیب زمینی را می خریدید اما آن را به گونه ای از بین می بردید تا کسی از آن استفاده نکند .

* راستی سلامت مردم چه می شود؟ مصرف زیاد سیب زمینی چه تبعاتی دارد؟

15) شنیده ام فرزندتان را به سربازی فرستاده اید، شما که نمی توانید برای فرزندانتان کاری بکنید و او را به سربازی نفرستید چطور باید از شما انتظار داشت که برای ملت ایران کاری انجام دهید؟

16) خیانت های دولت نهم جبران ناپذیر است؛ از جمله این خیانت ها بالابردن سطح توقعات مردم است. دولت کار را به جایی رسانده که مردم آن روستای دور افتاده ، آب آشامیدنی بهداشتی می خواهند و مردم آن منطقه برای فرزندانشان شغل طلب می کنند!! آقای رییس جمهور در کجای دنیا سراغ دارید مردم بیمارستان و راه بخواهند؟!

17) مگر قرار است همه کارهای بزرگی که نیاز کشور است در دولت شما اتفاق بیفتد؟ ریسک پذیری شما در اجرای طرح هایی که گذشتگان آرزوی آن را داشته اند و انجام نداده اند به چه معناست؟ آیا نشان از خود بزرگ بینی و خود برتر بینی شما نیست؟ طرح تحول اقتصادی، طرح سهمیه بندی بنزین، طرح سهام عدالت،...

18) محمود احمدی نژاد چرا همه آمارهای شما به گونه ای مشکل دارد؟ همه طرح هایی که اجرا کرده اید، حتی عددهایی که بانک جهانی در مورد رشد تولید ناخالص داخلی،افزایش میزان خصوصی سازی،افزایش رشد اقتصادی،افزایش فعالیت های عمرانی و.. داده است مشکل دار است. آمارهای شما فاقد اعتبار است،خودتان را اصلاح کنید! هر چیزی که به نحوی به شما ارتباط پیدا بکند فاقد ارتباط است. البته بی‏انصاف نیستیم ضعف ها را می بینیم و حتی آن را برجسته هم می کنیم.

چرا کشور را به سمت نابودی می برید؟ آیا دیگر بس نیست ، می خواهید کشور را به قهقرا ببرید.

19) الان را نمی دانم اما شهردار که بودید از خانه برای ناهارتان غذا می بردید و غذای شهرداری را نمی خوردید، این کار نشانه چیست؟ آیا جز استثمار کردن و نادیده گرفتن حقوق زنان چیز دیگری است؟ بیچاره همسرتان که میبایست صبح زود بیدار می شد و غذارا آماده می کرد و لابد تا شب هم منتظر می ماند تا ظرف نشسته را به خانه بازگردانید تا بشوید، البته این سرنوشت غمبار و محتوم زن ایرانی است. چگونه می توان از شما انتظار دفاع از حقوق زن را داشت؟

20) آقای دکتر شما متهم هستید که به خط امام خیانت کرده اید. چراکه صحیفه نور را خوانده و تلاش کرده اید که به آن عمل کنید. مگر با صحیفه نور خواندن می شود خط امامی شد؟ ببینید برخی افراد که سابقه دار تر از شما هم هستند نگاهشان به خط امام چیست و چگونه با آن برخورد می کنند. یکی از همان روش ها را باید ادامه دهید.

*مطابق دانستن خط امام با دستخط امام و عکس امام.

*تغییر خط امام با جملات درگوشی امام با آنها یا خاطراتی که البته جز امام و خود فرد شاهد دیگری ندارد.

*تاویل خط امام بر اساس فکر خود و آنچه که دوست دارند اتفاق بیفتد.

شما از صحیفه نور یاد گرفته اید که به محرومان توجه کنید،استکبارستیز باشیدو... اینها ظاهر کلمات امام است ،نباید با توجه به ظاهر کلمات امام به خط وی خیانت نمایید.

به هر حال امیدوارم که در دوره دهم رای نیاورید.

نویسنده : شاهد : ۱:٠۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

احمدی نژاد به روایت وبلاگ حامی

پسری باهوش و زیرک بود و از کودکی علاقه به علم و دانش داشت . او ۱ آهنگر زاده ، شهرستانی و بزرگ شده ی جنوب شهر بود ...

نوجوانی احمدی نژاد

... و از بچه مذهبیهای محل

می­شد حدس زد که اعتقادات دینی محکمی دارد

با رتبه ی خوبی وارد دانشگاه شد

کارت دانشجویی احمدی نژاد

عضو فعال انجمن اسلامی و با بچه های آنجا حسابی دم خور بود

احمدی نژاد دانشجویی

کم کم با امام آشنا و علاقه مند و شیفته ی او گردید

امام احمدی نژاد

انقلاب تازه پیروز شده بود ؛ خبر رسید که از جنوب و غرب به کشور حمله شده است ؛ با دوستانش به جنگ رفت

احمدی نژاد جبهه

دوستانی که بعضی از اونها دیگر در عالم خاکی نیستند

جبهه احمدی نژاد

جنگ تمام شد ؛ دولت به او پیشنهاد استانداری تازه تاسیس اردبیل را داد . از فرمانداری ماکو به اردبیل آمد

اردبیل استانداری

مدتی بعد  شورای شهر دوم به دنبال ۱ شهردار مناسب و کارشناس برای تهران بود . پیشنهاد مسولیت شهر را به او دادند . او هم پذیرفت

تهران احمدی نژاد

چند سال دیگر نیز گذشت ... تا اینکه سرانجام در ۱ روز ساده ، که شهردار در حال استراحت بود ،

خواب احمدی نژاد

سحر گاه از خواب بیدار شد و صبحانه اش را خورد

احمدی نژاد صبحانه

کفشهای بنددارش را پوشید تا راهی مسجد شود

احمدی نژاد
جمعیت زیادی درب مسجد جمع شده بودند و یکصدا می گفتند : شهردار مردمی ما رییس جمهور ماست

استقبال مردمی

او مثل همیشه با روی خوش جواب دادگفت زود است هنوز صبح نشده ؛ چند روز بعد ثبت نام کرد
انتخابات

 

رقابت  شدید ، حریفان  قدر و تنور انتخابات داغ داغ

نام او در حلقه ی فرضی نبود .  در مرحله ی اول کمتر نگاهی به سمت او رفت

ولی او محکم و جدی آمده بود

احمدی نژراد محکم

شعار خوبی انتخاب کرده بود

احمدی نژاد انتخابات

گفتمان عدالت طلبی کاملا فراموش شده بود
لزوم عدالت

 

فضای فرهنگی نیز به هوای تازه نیاز داشت

بعد از موفقیت در مرحله ی اول، بعضیها تازه فهمیدند حضور او جدی است و اتفاقا تصمیم قطعی برای ماندن دارد

با اینکه دیر آمده بود ولی خیلی زود او را شناختند

مردم از سادگی او لذت می بردند و سادگی و صداقت وی در دل آنها نشسته بود

ابراز احساسات و لبخند او را هم دوست داشتند

مردم احمدی نژاد

رقابت تنگاتنگ و فشرده شده بود

بعضیها شمشیر را از همان ابتدا از رو بستند و تهمت و تخریب علیه او را با غلظت زیاد شروع کردند

موج حملات به سویش سرازیر شد

ولی در آن سو و در میان مردم ، گاهی هجوم احساسات پاک آنها ، کار را برای وی سخت می کرد

در همه حال از خدا کمک می خواست

... و در همه جا

نماز احمدی نژاد

گام دوم را هم با موفقیت برداشت

مسیر راه برایش مشخص بود

دوباره از خدا کمک خواست تا در این راه یاریش کند

احمدی نژاد نماز

از امام عصر (عج) مدد جست

مسجد جمکران

و از محبوبیتی که بین مردم کوچه و بازار داشت

سادگیش به دلها می نشست

ساده زیستی احمدی نژاد

البته در این راه دعای معلم اولش هم موثر بود

احمدی نژاد معلم کلاس اول

تواناییهای خودش هم به کمکش آمدند

تیمش را انتخاب کرد

احمدی نژاد

تا گامهایش را محکم تر بردارد

احمدی نژاد

بعضی  گروههای داخل دایره ی قدرت هنوز او را غریبه می دانستند ؛ از دست آنها به خدا پناه برد ؛ گاهی با او نامهربانی شد و تخریب . عده ای پر ادعا عکسش را آتش زدند اما بر خلاف مدعیان ، برنیاشفت و با آرامش جواب داد

دانشگاه امیر کبیر احمدی نژاد

این همه عجله و زیاده روی در تخریب ۱ رئیس جمهور ؟!؟ نیت کرد تا راه امام و آقا را ادامه دهد

بعدها او  توانست شاخ بعضیها را در نیویورک بشکند

دانشگاه کلمبیا

او در گل زدن به دروازه ی حریف و استفاده از فرصتهای طلایی تبحر خاصی داشت

فوتبال احمدی نژاد

سوگند خورده بود برای دفاع از حق ملت ذره ای کوتاه نیاید

انرژی هسته ای

از آسمان تمام شهرهای ایران گذر کرد

سفرهای استانی احمدی نژاد

به دیدن مردم شهرها رفت و مردم هم به استقبالش آمدند

با زبان خودشان با آنها صحبت کرد

احمدی نژاد خانواده شهدا

گاهی بلوچ

گاهی مانند ۱ لرستانی غیور

احمدی نژاد در لباس بختیاری

گاهی ۱ روستایی شاد

گاهی ۱ عرب خوزستانی

احمدی نژاد لباس عربی

و گاهی ۱ رفتگر شهرداری

گاهی ترکمن

احمدی نژاد

پاستور را خانه ی اول خود کرد ؛ شیوخ کوچک منطقه را مسحور قدرت خویش نمود

احمدی نژاد شیوخ منطقه

بر روی اقیانوس پلی به اون طرف آب زد

احمدی نژاد آمریکای جنوبی

افکار بلندی برای ایران در سر داشته و دارد

احمدی نژاد تکنولوژی موشکی

در نگاه خسته اش دلسوزی برای ایران موج می زند

ملت را در تنهایی خود شریک کرد

بعضی غریبه ها حتی تا به قصد ربودن و ترور وی نیز پیش رفتند

... و چه زود گرد پیری بر چهره اش نشستاما خدا در همه حال با متقین و صبر پیشگان است

سه سال مدارا

 

نویسنده : شاهد : ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

دکتر احمدی نژاد به روایت تصویر

 

 

 

 

نویسنده : شاهد : ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم